מדאיג: אלפי ישראלים מגלים שאינם זכאים לכיסוי הביטוחי בשעת הצורך


יותר ויותר ישראלים שנקלעו למקרה ביטוח, נדהמים לגלות כי למרות שביטחו את עצמם מפני מקרה שכזה מבעוד מועד, ולפעמים אפילו ביותר מאשר בחברת ביטוח אחת, כי בפועל הם לא זכאים לדמי הביטוח שעבורו שילמו, כיוון שבפועל הם לא באמת היו מכוסים. מדוע זה קורה ואיך אפשר להימנע מכך? נעזרנו בליטל מנכ"לית סוכנות הביטוח "קאל" כדי לענות על השאלות האלו ולעזור לכם לחסוך את הכסף המיותר שהולך לחברות הביטוח.

 ליטל מנכ"לית סוכנות "קאל"  


 "למרות שבשנים האחרונות חלה התעוררות משמעותית בקרב מבוטחים רבים אשר מבינים כי הם צריכים לעשות סדר בביטוחי החיים והבריאות שלהם, לצערנו יש עדיין רבים שלא עשו כן, וגם הם עלולים לגלות מאוחר מדי כי הם שילמו כספים רבים עבור ביטוחים שלא באמת מכסים אותם." 

האם אתה בטוח שביטוח הבריאות שלך מתאים לך? 

סיבה נפוצה לרכישת פוליסת ביטוח שלא מתאימה, היא לרכוש פוליסה מבלי להיעזר בסוכן שהקדיש עבורם זמן והתייחס למצבם הבריאותי, כמו לא מעט מבוטחים שעשו את הביטוח דרך הסוכן של העבודה – כמה שאלות קצרות, תחתום פה ופה, ומזל טוב. יש לך ביטוח.

סיבה נוספת לכך היא "שיטת הפינג-פונג" – מקבלים הצעת ביטוח מחברה אחת, ואז מחברה אחרת, ועושים ביניהם תחרות מי מוזיל את המחיר יותר. בלא מעט מקרים, הוזלת המחיר הביטוח נעשית על ידי שינוי התשובות של המבוטח או שינוי בתנאי הכיסויים והיקפם, מבלי שהמבוטח מודע לכך, מתוך הבנה שהוא לא באמת יקרא את מסמכי הפוליסה ולכן לא ידע מזה, עד שמקרה הביטוח חלילה יקרה. או שלא. 

6.5 מיליון מקרים של כפל ביטוחי - אולי גם אתה ביניהם 

ומה יותר גרוע מלגלות ששילמת כל השנים על ביטוח שלא באמת מכסה אותך? לגלות שעשית את אותו ביטוח מיותר ב-2 חברות ביטוח שונות, או שלוש… בבדיקה של רשות שוק ההון בשנת 2018, נמצאו 6.5 מיליון מקרים של כפל ביטוחי, יותר מכל המבוטחים שיש בארץ, וכן שחברות הביטוח גורפות לכיסם כ- 3.6 מיליארד שקל רק מהביטוחים הכפולים.

 בניסיון לעצור את החגיגה הפרועה, הקים משרד האוצר את אתר "הר הביטוח", שבאמצעותו ניתן לבדוק אם גם לך יש ביטוחים כפולים בכמה לחיצות כפתור. בעזרת סוכנות ביטוח שמומחית בבדיקת ביטוחים ושיפור מתמיד שלהם תוכלו לחסוך בכמה דקות אלפי שקלים בשנה! 

עשרות אלפי ישראלים כבר גילו שיש להם ביטוחים כפולים והצליחו לחסוך בזכות הבדיקה אלפי שקלים בשנה, ומה איתך? בדקת כבר? 

בדיקת צרכים ביטוחיים - כי זה העתיד שלך, לא של חברות הביטוח 

גם במידה ובריאותך תקינה, בלי עין הרע (וגם אם לא), אנחנו לא יכולים לחזות את העתיד, אבל ניתן לשער שעם השנים המצב הבריאותי לא ישתפר, נהפוך הוא, ולכן דווקא עכשיו כדאי לבדוק את מצב הביטוחים ולעשות בהם סדר, ולא לחכות. 

את הבדיקה ניתן לעשות לבד, אבל כדאי לעשות אותה עם סוכן טוב. כזה שיש לו זמן להקדיש לך כדי להבין את הצרכים שלך. כזה שלא מנסה להרשים אותך בחיסכון של עוד כמה שקלים לחודש על חשבון כיסוי חשוב, כי הוא כבר חסך לך אלפי שקלים מעצם העובדה שבדק עבורך ועזר לך לבטל ביטוחים כפולים ומיותרים, ובעזרת השם שלא יקרה כלום, אבל אם חס וחלילה מקרה הביטוח יתרחש – הסוכן יהיה שם בשבילך, כדי לוודא שאת כספי הביטוח שעבורם שילמת כל השנים – אתה תקבל.

 זה הרושם שקיבלנו מליטל מנכ"לית סוכנות "קאל", ולכן חיברנו שיתוף פעולה בין קוראי הפורטל לליטל במטרה לבדוק את כיסויי הביטוח שלכם ללא עלות ולבצע שיפור משמעותי בכיסויים החודשיים.